Prvenství na Škoda Fit půlmaratonu v Plzni

Reportáž Tomáše Eisnera. Již před startem Škoda Fit půlmaratonu mi bylo jasné, kdo je favoritem. Na start se totiž postavil loňský vítěz a hlavně špičkový reprezentant v triatlonu Přemek Švarc. I tentokrát chtěl vyhrát. Já jsem měl za sebou náročnou sérii 4 závodů, den předtím jsem mimochodem zaběhl 10 km v Praze v osobním rekordu (33:01). Proto jsem do závodu nešel s žádným očekáváním, ale na druhou stranu jsem byl po kvalitních výkonech sebevědomý a uvolněný. Rozhodl jsem se proto, že pokud Přéma nepoběží příliš rychle, svezu se s ním. Nakonec se k nám přidal i skvělý maratonec Milan Hochmut. Vytvořili jsme tak po startu tříčlennou vedoucí skupinku.

Byl jsem se ze všech asi nejpasivnější a spíš jsem předpokládal, že si s klukama udělám náskok, pak odpadnu a udržím to na 3. fleku. Ale zatím jsem se cítíl dobře a skvěle se bavil. Trasa byla netradiční, urbanistická, pak zase parková, lehce zvlněná, ale rozhodně ne náročná. Skvělé povzbuzování štafetových běžců na předávkách, ale i několika diváků po trati, či doprovod Přémovo realizačního týmu na kole to vše zaručilo, že jsme se nenudili.

Rozhodujícím momentem závodu bylo stoupání z Českého Údolí na Tyršův most a následné stoupání mezi poli. Věděl jsem, že už běžíme jen ve dvou s Milanem, ale tušil jsem, že Přéma se jen zezadu směje a vyčkává, kdy si nás vychutná. Až v cíli jsem se dozvěděl, že se při seběhu zranil a nemohl dokončit. Milan to na mě zkoušel v již zmíněném stoupání, ale já se cítil silný a pomyslel si: „Si myslí kluk z Brd, že bude prohánět kluka z Šumavy“. Tak jsem postupně převzal vedení a začal se mu vzdalovat. Pořád jsem čekal, kdy se přířítí Přéma, tak jsem se snažil pelášit, co to šlo. Naštěstí už se běželo jen kolem řeky pořád dolů. Poslední kilometr jsem si užíval a v cíli jsem byl totálně v šoku, že jsem si opět stanovil nový osobák na této trati.

Rád bych poděkoval organizátorům za perfektně odvedenou práci a také všem, co mě přišli podpořit na trať či do cíle. Bylo to úžasné, díky.

Autorem fotek je V. Čermák (Plzeň.cz).

Používáme soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.