Kristýna Junková shrnuje závod Mikulášská dvacítka

Komu by se chtělo závodit v týhle kose? Ale něco kratšího si dát, jen tak, aby člověk přitom nestačil prochladnout… Bohužel na podzim už nebývá moc zajímavých závodů v terénu, spíše kratší krosy a lehčí terénní běhy, ale je to vlastně dobře, protože na podzim se má prostě zvolnit.…

Sdružení vytrvalců ve Stříbře pořádá sérii závodů, jejichž součástí je i Mikulášská dvacítka. Závody jsou pak hodnoceny celkově, což je motivující. Běžela jsem tu před dvěma lety, kdy jsem si v podstatě odběhla od plotny resp. od cukroví s nevelkými ambicemi, stejně tomu bylo i teď a závod ničím nepřekvapil, trasa je stále stejná, v hezkém prostředí, ale na můj vkus málo nápaditá a technická a dost asfaltová. Startuje se na stadionu ve Stříbře, běží se po silnici na Butov cca 3 km a pak chatovou osadou okolo přehrady až na dosah Pňovanského mostu, zpátky stejnou cestou. Výhodou je velmi příjemné zázemí s domácí atmosférou, ideální pro ty, co nemusí masový akce, vtipná parta lidí a praktické věcné ceny.

Tom vyhrál stylem start a cíl s náskokem 8 minut (čas 1:12 minut), já celkově 4. v pořadí, 1. žena (čas 1:22). Co mě však potěšilo nejvíce bylo zlepšení o 7 minut oproti předloni.

Tenhle kros byl vlastně také závodní premiérou pro moje nové botky EnRoute (SALMING), které jsem dosud používala jako objemové „tréninkovky“ na pevný povrch a do města. Teď už vlastně vůbec nové nejsou a ani tak nevypadají (viz. foto). Od září mají tedy za sebou cca půlku mého celkového tréninkového objemu, páč závody běhám spíš v terénu, tzn. cca 500 km. Podrážka i svršek stále dobře drží, na tyhle podzimní krosy ideální bota. Když jsem se ocitla u řeky v bahně či na kluzké lávce u Mže ocenila jsem zejména dobrou ochranu proti torzy nohy, podrážka samozřejmě klouzala, ale to by krom technických „trailovek“ bylo tady s každou botou nastejno, zase o to lépe se s mini pak finišovalo na asfaltu. Díky dobrému tlumení zůstávají Achilovky stále v měkkém. …Vím, že se opakuji, ale tyhle boty jsou opravdu boží, já osobně půjdu zase brzy do nových….

A otázka do diskuze pro naše čtenáře zní.: kolik párů bot by měl správný běžec v botníku mít? To jsem zvědavá, co odpovíte, určitě to neberte podle mě….

Používáme soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.