Kristýna Junková: Můj nový objev Trail 5

Ano je to tak a pokud jste četli moji recenzi ze září, tak víte, že jsem si pořídila dvoje nové boty od Salmingu a psala Vám, jak úžasné boty enRoute jsou, nyní už jsem stihla oběhat a vyzkoušet i ty trailové a přináším o nich základní poznatky….
Proč a jak jsem se k této obuvy vlastně dostala?
Už delší dobu jsem chtěla vyzkoušet dobrou botu této značky, ale jednoduše jsem se bála, protože jsem měla své osvědčené modely od INOV 8, které jsem nechtěla měnit. Změna je ale život a život je je plný překvapení, stejně tak s botama….
Hledala jsem větší tlumení. Čím více běhám, delší distance, intenzivněji, tím je to samozřejmě horší, zranění a deformace nohou přibývají, to už tak je, je třeba dělat vše proto, aby k tomu docházelo co nejméně, protože přestat běhat nejde. A taky je fakt, že boty stále nové, větší, lepší a tlumenější prostě potřebuji a potřebuji jich dost v součtu naběhaných km (pro zvídavé je jich cirka 4000/rok) jsou to zhruba patery až šestery boty ročně, možná jich je i víc, některé prostě nesedí.
Pokud už běháte a chystáte se nazout boty Trail 5 mějte s nimi chvíli trpělivost, vstupně budete překonávat pocit, že chodidlo není v těsném kontaktu se zemí a možná si budete připadat tak trochu jako astronaut na měsíci, ne to přeháním…. Botám musíte věřit, to že necítíte každý kořen a kámen je dobře pro Vaše chodidla a oceníte to hlavně při delších distancích, sensitivitu plně nahradí perfektní přilnavost podrážky, skvělá trakce i přes slušné tlumení, s kterým se nemusíte se bát ani silnice, dejte jim čas, jakmile je vyšlápnete budete v nich spokojeni. Navíc jsou krásné a lehoučké jako pírko.
Botu doporučuji začínajícím i pokročilým běžcům, kteří jsou zvyklí běhat malé i velké objemy a chtějí ušetřit svá chodidla a šlachy. Je velmi pohodlná i na běžné chození a díky své podrážce zvládne i rychlejší a technicky náročné traily a rozhodně Vás brzdit nebude.

Dál už je to jen v nohách…

Používáme soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.