Kompletní Runland Team na Pilsen Trailu

Pilsen Trail je název běžecké série tří závodů v okolí Plzně. Po závodech na Radči a v Letkově byl na svatomartinskou sobotu naplánován závod v údolí Berounky a na Krkavec. V rámci 2. ročníku Pilsen Trail Krkavec měřila nejdelší trať 41 km a vedla z kempu Ostende přes Chlum, dále podél Berounky k Dolanskému mostu, zpátky po druhém břehu kolem Věžky a po turistické stezce proti proudu zpět k Boleváku, kde bylo centrum závodu. Druhá část trasy vedla pak okruhem přes oblíbený vrch Krkavec.

Kratší trať byla dlouhá 23 km a kopírovala první část maratonského závodu. Na programu byl ještě běh na 12 km a kratší běhy pro děti.

Počasí bylo krásně bežecký – žádný vedro, ani žádný sníh, atmosféra příjemná a přátelská. Při takových podmínkách se závodí samo a na úsměvech v průběhu i v cíli to bylo vidět.

Runlanďáci se zúčastnili v kompletním složení: Na trať maratonu se vydala Kristýna Junková (1.místo, 7. absolutně, 3:23) a Tomáš Eisner (1.místo, 2:57), kratší trať absolvoval Honza Pašek (5. místo v kategorii, 1:50). Kristýna si tak třetím vítězstvím zasloužila titul celkové vítězky seriálu. Skvělé časy, skvělé umístění a hlavně zábava před, při i po.

Můj komentář k závodu:

Již druhým rokem jsem si vybral podzimní díl ze série Pilsen Trail jako součást objemové posezónní přípravy. Byl jsem rád, že letos se přesunul krkavecký závod na podzim, protože trasa závodu je jednoduše srdcovka. Už loni jsem si zaběhl kratší závod na mém oblíbeném úseku kolem Berounky a letos jsem měl v plánu pokořit i poznat druhou část trasy s Krkavcem.

Od startu jsem se sice hned odpoutal a běžel od začátku sólo závod, ale kvalitní běžci za mnou mě udržovali v pozoru. Mohl jsem si závod odpálit jedině sám, přepáleným tempem, špatným doplňováním energie či kufrováním na trati. Snažil jsem se proto běžet chytře, tak aby si udržoval pohodlný náskok, ale zároveň tak, abych byl v pohodě a vyhnul se případným krizovkám. Po první části závodu (23 km) jsem věděl, že běžím dostatečně rychle, zároveň jsem se cítil dobře a bavil se závoděním i trasou. Povzbuzení od kamarádů běžců mě nakoplo a až na Krkavec jsem vyběhl bez problémů, pokecal, nasvačil a běžel dál. Další zpestření přišlo po chvilce v podobě seběhu bajkovým trailem a aby toho nebylo málo, tak tam zrovna ti bajkeři závodili. Udělal jsem tam pro diváky jeden trik při skoku (bohužel nevím, jak se jmenuje, ale salto to nebylo) a málem přitom dostal křeč, tak už jsem pak neblbnul a za povzbuzování „hňupe, kde sis nechal kolo“ běžel dál. Pak už to trochu kousalo, ale už jsem věděl, že to jde jen z kopce a že to do finiše nějak dokopu. Nakonec z toho byl po dlouhé době povedený závod na maratonské vzdálenosti, především pocitově se mi běželo dobře až do cíle a to jsem si svou vlastní zmateností ještě přidal zhruba 600 metrů z dětského okruhu. Závod se mi povedl podle očekávání a hlavně jsem se skvěle bavil a užíval si trasu. Už se těším na další dávku Pilsen Trailu v příštím roce.